New York
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

New York

What would you do if you go for a while in New York?
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Koniciwa~desu ^.^

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Kimiko

Kimiko


Mesaje : 48
Data de inscriere : 14/05/2010

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 12:42 pm

Ma plimbam cu o acadea in gura si cu castile in urechi prin parcul Inokashira din Tokyo.
Sus In jos
Aki Kimura.

Aki Kimura.


Mesaje : 148
Data de inscriere : 14/05/2010
Localizare : Nicăieri şi oriunde.

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 1:01 pm

Stătea , privind cerul încercând să savureze o îngheţată , locul lui preferat unde stătea şi acum , la umbra unui copac mare , pe iarba proaspătă şi verde.
Sus In jos
Kimiko

Kimiko


Mesaje : 48
Data de inscriere : 14/05/2010

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 1:06 pm

Mi'am dat jos castile din urechi si mi'am bagat Ipod'ul in buzunar,am aruncat acadeaua intr'un cos de gunoi si am privit in jur plictisita.
Sus In jos
Saki.

Saki.


Mesaje : 88
Data de inscriere : 14/05/2010
Localizare : In hell.

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 1:08 pm

Se plimba plictisită pe alei, privind în jurul său lovind-o o stare de nostalgie, trecându-i prin minte ideea de a face câteva poze. Începu să caute locuri mai retrase pentru a poza, avansând în continuare.
Sus In jos
Aki Kimura.

Aki Kimura.


Mesaje : 148
Data de inscriere : 14/05/2010
Localizare : Nicăieri şi oriunde.

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 1:09 pm

Continuă să alerge îngheţata prin pahar cu linguriţa ştiind că se topise puţin cam mult.
Sus In jos
Saki.

Saki.


Mesaje : 88
Data de inscriere : 14/05/2010
Localizare : In hell.

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 1:12 pm

Îl observă, părându-i într-un fel cunoscut.
"Probabil îmi joacă imaginaţia feste, dar, totuşi, merită o poză.." gândi, păstrând o oarecare distanţă, observând cum acesta e concentrat pe îngheţată, zâmbind uşor. Îşi duse aparatul la ochi, închizând unul, după care apăsă pe buton, păstrându-şi zâmbetul.
Sus In jos
Kimiko

Kimiko


Mesaje : 48
Data de inscriere : 14/05/2010

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 1:12 pm

Imi era cam cald asa ca mam dus la un magazin si mi'am luat o inghetata pe bat,nu prea ma uitam pe unde mergeam asa ca mam lovit de un copac la umbra caruia statea un tip,faza e ca inghetata mea mia cazut pe bluza.
Sus In jos
Saki.

Saki.


Mesaje : 88
Data de inscriere : 14/05/2010
Localizare : In hell.

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 1:17 pm

Râse scurt la observarea incidentului, lăsând între timp aparatul de la ochii.
"Tot ce-ar lipsi ar fi să creadă că sunt paparazzi, şi va fi perfect." gândi strâmbându-se, neştiind dacă să se apropie sau nu.
-Better not, cred, şopti mai mult pentru sine, privind în jur.
Sus In jos
Aki Kimura.

Aki Kimura.


Mesaje : 148
Data de inscriere : 14/05/2010
Localizare : Nicăieri şi oriunde.

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 1:18 pm

Prea concentrat la îngheţată strigă nervos din intinsct.
-Shesh!
-De ce trebuia să se topească...? şopti pentru el plângându-se.
Sus In jos
Kimiko

Kimiko


Mesaje : 48
Data de inscriere : 14/05/2010

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 1:19 pm

Am cazut in fund buimace pe spate.-Baka!am strigat pe un ton copilaros incercand sa imi curat tricoul.
Sus In jos
Aki Kimura.

Aki Kimura.


Mesaje : 148
Data de inscriere : 14/05/2010
Localizare : Nicăieri şi oriunde.

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 1:21 pm

Realiză că acel cuvânt pe care îl auzi , baka , era bun şi pentru el. Se ridică aruncă paharul cu îngheţată şi se duse lângă roşcată.
-Eşti okey?
Sus In jos
Kimiko

Kimiko


Mesaje : 48
Data de inscriere : 14/05/2010

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 1:23 pm

-Uhh,pai nu prea stiu cred ca da.am spus frecanduma la cap caci ma durea.
-Eu sunt Kimiko dar poti sa imi zici Kimi.am spus asezanduma in stil turcesc
Sus In jos
Saki.

Saki.


Mesaje : 88
Data de inscriere : 14/05/2010
Localizare : In hell.

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 1:23 pm

"Safe" gândi, zâmbind uşor în timp ce se aşeza pe banca din apropiere, fără a interveni.
-Hm, ce locuri mai sunt pe aici? se întrebă mai mult pe sine, căzând pe gânduri.
Sus In jos
Aki Kimura.

Aki Kimura.


Mesaje : 148
Data de inscriere : 14/05/2010
Localizare : Nicăieri şi oriunde.

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 1:24 pm

-Eh cred că poate mă cunoşti deja , dar eu sunt Aki. zâmbi cald.
Sus In jos
Kimiko

Kimiko


Mesaje : 48
Data de inscriere : 14/05/2010

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 1:27 pm

-Hey ai dreptate te'am vazut la Tv,esti cantaret,nu?il intreb curioasa
Sus In jos
Aki Kimura.

Aki Kimura.


Mesaje : 148
Data de inscriere : 14/05/2010
Localizare : Nicăieri şi oriunde.

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 1:30 pm

-Yup! zâmbi cald.
-Cred că te-ai pătat pe bluza.
Sus In jos
Kimiko

Kimiko


Mesaje : 48
Data de inscriere : 14/05/2010

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 1:34 pm

-Stiu,asta se numeste noroc la mine.am spus razand uitanduma la pata de pe tricou.
Sus In jos
Aki Kimura.

Aki Kimura.


Mesaje : 148
Data de inscriere : 14/05/2010
Localizare : Nicăieri şi oriunde.

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 1:51 pm

-Aaa...tu o iei ca pe un noroc? râse slab continuând să se holbeze la decolteul fetei.
Sus In jos
Kimiko

Kimiko


Mesaje : 48
Data de inscriere : 14/05/2010

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 1:56 pm

-Pai cam da,in loc sa ma trezesc cu gainati in cap mai bine cu inghetata.am spus razand.
-Hey am inghetata si pe sani?Il intreb incercand sa privesc in jos
Sus In jos
Aki Kimura.

Aki Kimura.


Mesaje : 148
Data de inscriere : 14/05/2010
Localizare : Nicăieri şi oriunde.

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 1:57 pm

Tresări.
-Ăă...nu , nu ştiu! Adică presupun! se bâlbâi strâmbându-se.
Sus In jos
Saki.

Saki.


Mesaje : 88
Data de inscriere : 14/05/2010
Localizare : In hell.

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 1:59 pm

Le auzi conversaţia fără să vrea, banca pe care stătea fiind în faţa copacului sub care se desfăşura acţiunea. Pufni brusc în râs, ducându-şi rapid o mână la gură, sperând să nu fi fost auzită.
"Baka~"
Sus In jos
Kimiko

Kimiko


Mesaje : 48
Data de inscriere : 14/05/2010

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 2:00 pm

-Hey,nici macar nu te'ai uitat,lasa ma descurc si singura.am spus dandumi jos tricoul ramanand in sutien.
Sus In jos
Aki Kimura.

Aki Kimura.


Mesaje : 148
Data de inscriere : 14/05/2010
Localizare : Nicăieri şi oriunde.

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 2:05 pm

Rămăsese puţin aiurit privind-o pe fată.
-Neh , neh. Vrei să îţi dau să îţi iei ceva pe tine?
Sus In jos
Kimiko

Kimiko


Mesaje : 48
Data de inscriere : 14/05/2010

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 2:10 pm

-Nu e nevoie,ma descurc am spus tragandumi hanoracul pe mine fara sa il inchid caci era cald.
Sus In jos
Aki Kimura.

Aki Kimura.


Mesaje : 148
Data de inscriere : 14/05/2010
Localizare : Nicăieri şi oriunde.

Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 2:12 pm

-Bine atunci! .murmură ridincându-se în picioare.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Koniciwa~desu ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Koniciwa~desu ^.^   Koniciwa~desu ^.^ Icon_minitime

Sus In jos
 
Koniciwa~desu ^.^
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
New York :: ALTE ZONE :: ●Alte orase/Tari-
Mergi direct la: